Usługi consultingowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla polskich startupów

Wiktor Marecki 21-01-2023

Usługi consultingowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla polskich startupów

Startupy to nowe przedsięwzięcia, które wykazują ogromny potencjał wzrostu. Wiele z nich decyduje się na sprzedaż swoich usług za granicą, słusznie upatrując w tym istotnej szansy na szybki i prężny rozwój swojej działalności. Polskie innowacyjne startupy szukają nowych rynków zbytu na swoje usługi nie tylko w Europie – coraz więcej z nich interesuje się także takimi dalekimi krajami, jak m. in. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest to intensywnie rozwijający się kraj, który ma wiele do zaoferowania polskim przedsiębiorcom. Zanim jednak zdecydujemy się na poczynienie starań o wejście na rynek ZEA, warto skorzystać ze świadczonych w Polsce usług consultingowych, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy warto podjąć to ryzyko.

Polskie startupy i innowacje na Bliskim Wschodzie

Zdecydowana większość polskich startupów działa w modelu B2B, oferując sprzedaż swoich usług i technologii innym podmiotom. Do grona ich klientów zaliczają się głównie małe i średnie firmy. Polskie startupy specjalizują się w takich obszarach, jak m. in. big data, analityka, narzędzia programistyczne, a także zdrowie i biotechnologia. Co trzeci polski startup decyduje się na sprzedaż swoich usług klientom zagranicznym. Takie firmy szybciej się rozwijają, znacznie łatwiej pozyskują także inwestorów.

Zainteresowaniem polskich startupów cieszą się obecnie nie tylko firmy z europejskich rynków. Coraz więcej polskich przedsiębiorców sięga wzrokiem znacznie dalej, rozważając nawiązanie współpracy z odległymi rynkami. Dużym zainteresowaniem cieszy się pod tym względem rynek bliskowschodni ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską na czele.

ZEA posiadają bogatą kulturę handlową oraz są krajem, który bardzo intensywnie się rozwija. W tym zakresie bardzo chętnie korzysta ze wsparcia podmiotów zza granicy. Współpraca z tym krajem jest o tyle łatwa, że pomiędzy Polską a ZEA nie ma barier finansowych i administracyjnych. W praktyce każda polska firma może więc nawiązać współpracę z innymi podmiotami z tego kraju, a także skorzystać z nowoczesnej i rozbudowanej infrastruktury, która zapewnia korzystne warunki dla eksportu.

Usługi consultingowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla polskich startupów

Consulting Zjednoczone Emiraty Arabskie

Pomimo tych ułatwień, wejście na tak odmienny i obcy rynek, jaki bez wątpienia stanowią Zjednoczone Emiraty Arabskie, jest nie lada wyzwanie dla każdego podmiotu, który rozważa taką ścieżkę rozwoju. W celu ułatwienia tego przedsięwzięcia powstała więc usługa consulting zjednoczone emiraty arabskie. Ma ona na celu zaoferowanie istotnego wsparcia polskim firmom, które planują nawiązanie współpracy gospodarczej z ZEA.

Dzięki wsparciu specjalistów, którzy doskonale znają specyfikę tego rynku, panujące na nim zasady i uwarunkowania, można znacząco przyspieszyć i ułatwić sobie cały proces oraz zaplanować go w detalach. Consulting Zjednoczone Emiraty Arabskie to usługa skierowana do polskich startupów, które dążą do rozwoju swojej działalności i chcą nawiązać korzystną od samego początku współpracę z ZEA. Skorzystanie z niej pomoże także w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, czy dany produkt lub usługa mają szansę odnieść sukces w ZEA i tym samym zyskać pewność, że podejmujemy słuszną decyzję.