Co się dzieje w Krakowie w grudniu?

Jarosław Potocki 12-12-2022

W Krakowie właściwie zawsze coś się dzieje, wszelkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć w Internecie. Z pewnością każdy, kto zaplanuje wyjazdo do miasta nie pożałuje tej decyzji i nie zazna nudy. Zatem przegląd wszystkich planowanych imprez jest jak najbardziej obowiązkowy dla każdego, kto chce spędzić miło wolny czas.

Jarmark Bożonarodzeniowy - wyjątkowa atrakcja

Pierwszą odpowiedzią na pytanie co się dzieje w Krakowie w grudniu jest oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy. Stał się on coroczną tradycją, a rozpoczyna się już pod koniec listopada. Wszyscy wystawcy oferują swoje prace na Rynku Głównym. Wśród produktów znajdują się zarówno te typowo świąteczne, jak bombki, ozdoby choinkowe, biżuteria, świece, stroki na stół wigilijny. Nie brakuje oczywiści pamiątek w postaci wyrobów z drewna, zabawek, pocztówek i innych pamiątek charakterystycznych dla Krakowa. Na Jarmark wybiera się wiele osób, trudno się temu dziwić, to wyznacznik wyjątkowego, świątecznego klimatu.

Co się dzieje w Krakowie w grudniu?

Akcja Wokół Szopki w Krakowie

Jednym ze znaków rozpoznawczych Krakowa są szopki bożonarodzeniowe. W tym roku kolorowe, mniejsze i większe konstrukcje są zlokalizowane aż w 40 miejscach. Trasę spaceru nazwano zatem bajecznie kolorową, tegoroczna edycja wydarzenia obraca się wokół postaci Włodzimierza Tetmajera. Wydarzenia rozpoczęło się 5.12, a jego koniec przypada dopiero na miesiąc luty 2023 roku, dlatego prawdopodobnie każdy zdąży skorzystać z tej wyjątkowej okazji. Spacer można odbyć zarówno samodzielnie, w grupie znajomych, jak i ze wsparciem lokalnych przewodników.

Krakowski Bieg Sylwestrowy również się odbędzie

W ostatnim dniu 2022 roku odbędzie się także 18. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Uczestnicy kolejnej już edycji wystartują punktualnie w południe z Małego Rynku, a następnie wbiegną na trasę Smoczej Piątki lub Radosnej Dziewiątki. Pierwsza opcja przeznaczona jest dla każdej chętnej osoby, to dystans 5 kilometrów. Natomiast w drugim przypadku do przebiegnięcia pozostaje 10 kilometrów i udział mogą wziąć jedynie osoby pełnoletnie. Wyjątkiem jest udzielenie zgody osobom, które ukończyły 16 lat, za zgodą rodzica. Na powyższych przykładach doskonale widać, że na pytanie co się dzieje w Krakowie istnieją bardzo ciekawe odpowiedzi.