Jak wybrać prezent na komunię dziewczynki - o czym pamiętać?

Wiktor Marecki 06-02-2023

Przyjęcie I Komunii Świętej to drugi w kolejności przyjmowania sakrament święty, ważne wydarzenie w życiu dziecka. Liczy ono na obecność najbliższych sobie osób i z pewnością prezenty, które od nich otrzyma. Często zakup pasującego do tej okazji upominku może być problematyczne dla dorosłych. Powinno to być coś, co wywoła uśmiech na twarzy dziecka, sprawi mu przyjemność i będzie pamiątką tego dnia.

Jak wybrać prezent na komunię dziewczynki - o czym pamiętać?

Prezent komunijny dla dziewczynki

Podjęcie decyzji o zakupie prezentu z okazji przyjęcia I Komunii Świętej dla dziewczynki nie jest łatwe. Może pojawić się dylemat, czy postawić na coś praktycznego, a może religijnego. Z pewnością inne przedmioty wywołałyby zadowolenie u dziecka, a inne u jego rodziców - to całkowicie normalne. Jednak taka okazja jest jednorazowa, dlatego dziadkowie i rodzice chrzestni wydają dość duże kwoty, aby postawić na wyjątkowy upominek. Jednym z tradycyjnych prezentów komunijnych dla dziewczynki jest biżuteria, zarówno w postaci klasycznych łańcuszków z krzyżykiem lub medalikiem jak i delikatnych bransoletek i małych kolczyków. Zazwyczaj do tego rodzaju upominku wręcza się kartki komunijne, a szczególnie doceniane są w ostatnim czasie te ręcznie wykonywane. Można je zamówić poprzez portale z rękodziełem, do środka zmieszczą się pieniądze, to równie populany dodatek do prezentu komunijnego. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykupienie dla dziewczynki przyjmującej sakrament kurs robienia biżuterii, co może zaszczepić w niej nową pasję. To przede wszystkim pomysłowa oraz innowacyjna propozycja na prezent z tej wyjątkowej okazji.

Jak powinna wyglądać kartka komunijna dla dziewczynki?

Kartki komunijne występują w wielu wzorach i kolorystyce, dla dziewczynki zazwyczaj wybierane są pastelowe odcienie różu, czy kremowych barw. Mogą znajdować się na niej dodatkowe ozdoby w postaci koralików, perełek, kwiatków, czy innych ozdób. W środku natomiast umieszcza się spersonalizowane życzenia, mogą występować one w formie gotowych wierszyków, jak i bardziej osobistych powinszowań. Wszystko tak naprawdę zależy od osoby zamawiającej i jej więzi z dziewczynką, która przystępuje do I Komunii Świętej. Wybór ręcznie wykonanej kartki komunijnej również nie jest łatwy, ale z pewnością można go dokonać przy założeniu spełnienia kilku najważniejszych kryteriów. Ponadto lepiej wygląda wówczas kwestia wręczenia pieniędzy, to o wiele bardziej elegancka forma, niż wręczenie odliczonej kwoty w samej kopercie.

Nowoczesne pomysły na prezent komunijny

Wybierając się po prezent komunijny dla dziewczynki warto zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych gadżetów elektronicznych. Jeżeli gość posiada wiedzę, że dziecko lubi czytać książki, sprawdzi się czytnik ebooków, który można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Wówczas czytanie książek przebiega sprawniej, nie ma konieczności dźwigania w torbie, czy plecaku kolejnych publikacji w formie papierowej. Kolejnym trafionym pomysłem może być aparat fotograficzny, dzięki któremu uwiecznianie rodzinnych uroczystości i innych wyjątkowych momentów jest łatwe i przyjemne. Często tego rodzaju przedmioty ozdobione są ciekawymi motywami wskazującymi na ich przynależność do dziecka.