Gdzie udać się na pyszne jedzenie w Krakowie?

Małgorzata 31-01-2023

Zwiedzanie Krakowa zazwyczaj jest na tyle intensywne, że turyści muszą odpocząć i zjeść dobry, pełnowartościowy posiłek. Na szczęściej w mieście nie brakuje szeregu możliwości, z których warto skorzystać. Znajomość poniższych lokali na pewno sprawi, że odwiedziny w dawnej stolicy Polski będą związane z samymi dobrymi wspomnieniami.

Miejsca, w których można dobrze zjeść

W przypadku śniadań poleca się między innymi lokal Ranny Ptaszek, zlokalizowany na Kazimierzu. Poza przemiłą i profesjonalną obsługą gościom gwarantuje się idealne połączenie smaków i pełne brzuchy. W środku panuje wystrój nawiązujący do lat 60/70, a wśród proponowanych dań nie brakuje klasycznej szakszuki, kremowego hummusu i domowych kiszonek. Ciekawym odkryciem dla niektórych może być kanapka przyrządzana z stylu izraelskim, którą trudno znaleźć w innych restauracjach funkcjonujących w Polsce. Kolejnym miejscem, w którym przez cały dzień można zjeść pyszne potrawy jest MAK Bread&Cofee znajdujące się przy ulicy Przemyskiej 5. W tym miejscu można skosztować wypiekanego każdego ranka pieczywa oraz innych dań, które gwarantują niezwykłe doznania smakowe.

Gdzie udać się na pyszne jedzenie w Krakowie?

Restauracja z tureckim jedzeniem

Muhabbet Bar Cafe to bar turecki zlokalizowany przy ulicy Brzozowej 15. Z samego rana każdy może skosztować tutejszych śniadań, a w kolejnych godzinach innych potraw. Wieczorami można spróbować meze, kraftowego piwa oraz autorskich koktajli. W menu znajdują się propozycje takie jak: jajka po turecku, typowo turecką szakszukę, ale są i inne potrawy. Bar jest prowadzony przez polsko-turecką parę, dlatego obie kultury przeplatają się ze sobą wzajemnie. Zachwyca również wnętrze, które z jednej strony przypomina lokale gastronomiczne w Istambule, a z drugiej znajdują się w nim neony i grafiki.

Po posiłku czas na kawę

Miłośnicy kawy zapewne nie wyobrażają sobie spożywania śniadania bez prawdziwej, mocnej kawy. Dodaje ona mnóstwa energii i sprzyja dalszemu zwiedzaniu. Z pomocą przychodzi Wesoła Cafe, ciekawy lokal znajdujący się przy ulicy Rakowickiej 17. Zlokalizowana w pobliżu Dworca Głównego serwuje idealnie zaparzoną kawę, a do nich wyjątkowo pyszne słodkości. Z uwagi na dość dużą popularność kawiarni, należy przygotować się na dość duży tłum w środku.