W jaki sposób ozdobić ogród?

Jarosław Potocki 28-01-2023

Każdy z pewnością czeka już na wiosnę, jedną z najbardziej urokliwych pór roku. W tym okresie wszystko budzi się do życia, dni są dłuższe, pojawia się coraz więcej słońca. Takie warunki sprzyjają zadbaniu o piękny ogród przydomowy. Oprócz roślin przydadzą się bowiem także dodatkowe ozdoby, co ciekawe - nie muszą one być zbyt drogie.

Przegląd najciekawszych ozdób ogrodowych

W ogrodzie oczywiście liczą się przede wszystkim rośliny, ale przydadzą się także inne ozdoby uświetniające to miejsce. Stworzenie niepowtarzalnego i w pewnym sensie wyjątkowego klimatu nie zawsze jest proste. W większości ogrodów nie brakuje przecież rzeźb, figurek, czy fontanny. Wszystko to można nabyć za naprawdę niewielkie kwoty, z pomocą może przyjść na przykład najbardziej znany portal aukcyjny - Allegro. Poszukując fontanny, powinno się zwrócić uwagę na jej kształt oraz to, czy odpowiada nowoczesnym trendom. Najlepiej postawić na uniwersalny wzór, który sprawdzi się także na tarasie, czy balkonie.

W jaki sposób ozdobić ogród?

Moda na ozdobne kule w ogrodzie

Ozdobne kule do ogrodu to kolejny z elementów, który zdobył dość dużą popularność. Do wyboru pozostają między innymi betonowe i chromowane, ale takie wykonane z włókna szklanego i żywicy zdecydowanie lepiej odpowiadają współczesnym trendom. Poszukując naprawdę dużych rozmiarów kul można wybrać spośród tych największych o średnicy 117 centymetrów. Ale dostępne są również najmniejsze, czyli takie mające zaledwie średnicę o wartości 30 centymetrów.

A może coś z myślą o owadach?

Dobrym i dość innowacyjnym pomysłem na ozdobę ogrodową jest domek dla owadów, który można kupić już za mniej niż 30 złotych. Dla niektórych takie rozwiązanie może wydawać się dziwny, ale biorąc pod uwagę, że dużo trzmieli i pszczół ginie, warto je zabezpieczyć przed działaniem zimna. Takie domki mogą mieć różne kolory, warto je dopasować pod względem wyglądu pozostałych ogrodowych ozdób. Z pewnością będą nie tylko pożyteczne, ale również zwrócą uwagę wszystkich, którzy będą obok nich przechodzić.