Mini ranking komputerów do biura

Wiktor Marecki 19-10-2022

Dobrze przygotowane miejsce pracy powinno posiadać wydajny komputer biurowy. Jakie parametry są najważniejsze? Sprawdźmy.

O ile wiele osób uważa, że ​​komputery biurowe nie muszą być demonami wydajności, a słaby i tani sprzęt sprawdzi się w pracy biurowej, to w praktyce może być zupełnie inaczej. Praca biurowa to nie tylko wypełnianie prostych dokumentów, ale także korzystanie z różnych programów, często wielu programów jednocześnie, co wpływa na obciążenie komputera.

Ranking komputerów do biura 2022

Na wydajność pracowników wpływa wiele czynników. Oczywiście każdy pracownik powinien być odświeżony i w pełni skoncentrowany na swojej pracy. Jednak nie tylko kondycja fizyczna i psychiczna konkretnej osoby ma znaczenie dla skuteczności całego zespołu. Kluczową rolę odgrywa odpowiedni sprzęt fabryczny, w tym komputery do pracy biurowej. Wydajny sprzęt wpływa m.in. na szybkość wykonywania poleceń przełożonego. Sprzęt, który bardzo wolno ładuje pojedynczy program lub aplikację, nie nadaje się do żadnego miejsca pracy.

Każdy komputer do biura musi odpowiadać rodzajowi wykonywanych obowiązków. Inne parametry są odpowiednie dla grafików, producentów wideo, fotografów lub montażystów oraz innych typowych zadań biurowych. Czasami słyszysz opinię, że w codziennej pracy firmy outsourcingowej nie trzeba inwestować w szybki sprzęt o bardzo dobrych parametrach, bo wystarczy tani model. Nie ma nic gorszego niż to. Warto pamiętać, że praca biurowa wiąże się z wykorzystaniem zaawansowanych programów, takich jak księgowość. W wielu przypadkach jednocześnie działa kilka, a nawet kilkanaście aplikacji, obciążając komputer. Tak więc w dużej korporacji czy nawet małym domowym biurze warto zainwestować w wydajną maszynę, która poradzi sobie z każdym poleceniem.

Mini ranking komputerów do biura

Urządzając domowe biuro lub szukając najlepszego sprzętu dla swoich podwładnych, zwróć uwagę na ergonomiczne meble. To one sprawiają, że siedzenie przed komputerem godzinami nie powoduje dyskomfortu. Wysokość i kąt oparcia profesjonalnego fotela biurowego powinny być w pełni regulowane. Dzięki temu każdy dopasowuje siedzisko do własnych warunków, tj. wzrostu, postury czy proporcji ciała. Łatwiej więc wykonywać wiele godzin pracy na komputerze.

Jaki komputer biurowy wybrać?

Wytrzymały komputer biurowy powinien wyróżniać się przede wszystkim wydajnością. To jedna z najważniejszych cech dobrego sprzętu biurowego, czy to laptopa, drukarki czy skanera. Na szybkość wykonywania poleceń wpływa procesor, dysk twardy i odpowiednia ilość pamięci RAM. Szukając odpowiedniego sprzętu, zdecydowano się na zakup modelu wykorzystującego najnowsze rozwiązania technologiczne.

Zaawansowany układ CPU musi mieć co najmniej dwa rdzenie fizyczne. Oczywiście im więcej elementów, tym lepiej wszystkie działają. Obecnie bardzo popularne są czterordzeniowe procesory Intela czy AMD. Elementy te sprostają każdemu zadaniu w pracy biurowej, nawet tym, które wymagają dużej mocy obliczeniowej. W przypadku procesorów również nie można pominąć taktowania. Określa liczbę cykli na sekundę, które wykonuje dany model. W przypadku sprzętu biurowego dobrze sprawdzą się procesory o minimalnych taktowaniach z zakresu od 2000 do około 3000 MHz.

Na uwagę zasługuje również wydajny system chłodzenia całego układu CPU. Po kilkugodzinnej pracy na komputerze temperatura wewnątrz podzespołów wzrasta. W tym przypadku wentylatory odgrywają ważną rolę, nie tylko po to, aby być skutecznym, ale także cichym. Hałas z obudów urządzeń może negatywnie wpłynąć na koncentrację pracowników. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka lub kilkanaście hałaśliwych urządzeń, koncentracja może być utrudniona. Dlatego im mniej decybeli, tym lepiej dla osoby wykonującej zadanie w danej przestrzeni.

Kolejnym ważnym elementem jest pamięć RAM, która w czasie rzeczywistym obsługuje wszystkie procesy zachodzące w komputerze. Służy do przechowywania danych dla aktualnie wykonywanej operacji. Dlatego warto zainwestować w większą pamięć. W ten sposób Twój komputer może sprostać nawet najbardziej wymagającym wymaganiom. Do pracy biurowej dobrze sprawdzi się urządzenie z 8 Gb RAM.

A Ty co wybierzesz?