Jakie płytki do łazienki wybrać?

Jarosław Potocki 29-09-2022

Łazienki są ważną częścią i nie należy ich zaniedbywać, ponieważ mogą wpływać na wygląd reszty domu. Ludzie spędzają codziennie około 15 minut w swoich łazienkach i często doceniają panującą w nich atmosferę. Jeśli łazienka jest mała, tym ważniejsze staje się, aby płytki do niej dobrać starannie, bo takie rzeczy mogą wpływać na nastrój i doznania. Podczas remontu domu lub budowania od podstaw ludzie wybierają różne materiały na płytki. Odzwierciedlenie własnej osobowości i preferencji staje się integralną częścią wyboru płytek do domu. Ceramika, szkło, kamień lub marmur są obecnie popularnym wyborem wśród właścicieli domów, niezależnie od tego, czy szukają płytek do podłóg lub ścian. Niektórzy ludzie preferują białe kafelki, ponieważ zapewniają przezroczystość tam, gdzie jest to potrzebne na małej przestrzeni z kilkoma oknami. W tym artykule doradzimy, jakie płytki wybrać.

Płytki do łazienki - co musisz wiedzieć

Płytki łazienkowe stały się modnym sposobem na wypełnienie przestrzeni i stworzenie czegoś relaksującego. Niezależnie od tego, czy montujesz płytki po raz pierwszy, czy po prostu zastanawiasz się, które z nich wybrać, opcji jest wiele. Aby dowiedzieć się, co najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni, należy pamiętać o następujących czynnikach: podłoga, układ łazienki i budżet.

Niektóre konfiguracje łazienek działają lepiej niż inne z różnymi rodzajami podłóg i układami. Na przykład szklane drzwi prysznicowe wymagają wodoodpornych płytek, takich jak kamień naturalny, ceramika lub bezszwowa mozaika, ponieważ mogą być trudne do czyszczenia w przypadku większości innych płytek. Z drugiej strony, wizjonerskie płytki podłogowe samoprzylepne są zawsze doskonałym wyborem w kuchni, ale mają ograniczone zastosowanie w innych obszarach, ponieważ nie są trwałe, gdy są używane jako dekoracje ścienne.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Jak wykończyć płytki w łazience?

Płytki na połączeniu z innym rodzajem podłogi lub na progach wymagają wykonania odpowiedniego wykończenia. Wtedy najlepiej sprawdzą się listwy wykończeniowe do płytek. Przy ich wyborze zwracaj uwagę na materiał, z którego są wykonane.