Najpopularniejsze aplikacje zakupowe

Wiktor Marecki 26-10-2022

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z telefonu komórkowego, na którym instaluje się niezbędne aplikacje, w tym zakupowe. Urządzenie zawsze mamy przy sobie, dlatego załatwianie sprawunków nie jest niczym skomplikowanym i bardzo zajmującym. Powstało wiele rankingów, w których wymienia się najczęściej pobierane aplikacje, dostępne w Sklepie Play i App Store.

Aplikacje zakupowe w telefonach Polaków

Badania statystyczne jasno wskazują, że jedną z najbardziej popularnych aplikacji zakupowych jest ta należąca do sieci Rossmann. Użytkownicy doceniają połączoną z nią kartę klienta, którzy należą do Klubu Rossmanna. Dzięki temu rozwiązaniu każdy ma dostęp do promocji i zniżek. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość tworzenia top list najbardziej pożądanych produktów, sprawdzanie opinii innych klientów i lokalizacje najbliżej położonych drogerii stacjonarnych. Na drugim miejscu wśród aplikacji zakupowych znajduje się Lidl Plus, to doskonały wynik, zważywszy na fakt, że powstała stosunkowo niedawno. Zawdzięcza się to intensywnym działaniom marketingowym. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem można korzystać z kuponów rabatowych przy kasie.

Najpopularniejsze aplikacje zakupowe

Korzyści przynoszone przez aplikacje zakupowe

W rankingu najbardziej popularnych aplikacji zakupowych nie może zabraknąć AliExpress, która należy do chińskiej grupy Alibaba. Za jej pośrednictwem można zamawiać produkty z dosłownie każdej kategorii, z serwisu korzystają obywatele każdego kraju na świecie. Dobrym krokiem do rozwoju było włączenie możliwości zamawiania przesyłek do paczkomatów. Użytkownicy smartfonów regularnie pobierają także aplikację Olx.pl - serwisu ogłoszeniowego. Sprzedaje się na niej nowe i używane przedmioty, nieruchomości, oraz poszukuje pracy w określonej lokalizacji. W połowie rankingu znajduje się polskie Allegro, które stanowi największą platformę e-commerce w kraju. W aplikacji można ocenić sprzedawcę, zakupiony produkt. Dostępne są darmowe wysyłki od kwoty 40 złotych, a także opcja bezproblemowego zwrotu zamówienia.